Integracje dla eBay - Sellintegro.pl

eBay

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Integracje dla eBay

Handel na eBay jest dla wielu firm sposobem na zdecydowane zwiększenie zasięgu i proste rozpoczęcie sprzedaży także klientom detalicznym z zagranicy. Wiąże się też jednak z pewnymi trudnościami technicznymi, ponieważ spora część przedsiębiorstw nie ma gotowych rozwiązań, które by ułatwiły korzystanie z tej platformy.

Sprzedaż na eBay częścią firmy

Podstawowe wyzwanie to takie zorganizowanie kanału sprzedaży, aby eBay nie był działalnością odrębną od dotychczasowych działań. Handel na tej platformie trzeba zintegrować z już obsługiwanymi systemami: firmowym oprogramowaniem magazynowym, dokumentacją sprzedaży albo całym firmowym ERP, żeby na bieżąco monitorować wyniki sprzedaży. Bardzo istotne jest, aby stosowane integracje oprogramowania pozwalały na przenoszenie wszystkich ważnych informacji: schematów podatkowych, międzynarodowych adresów dostawy, pobocznych kosztów związanych z korzystaniem z platformy itd.

Wygoda klientów jest priorytetem

Zintegrowanie sprzedaży przez eBay z pozostałymi systemami firmowymi ma jeszcze jeden cel: zapewnienie maksymalnego komfortu klientów. Chodzi o to, żeby ich przesyłki były nadawane na czas, żeby numery zamówień nie ginęły w gąszczu danych, żeby produkty sprawnie były przenoszone z magazynu do realizacji. To wszystko wymaga naprawdę dopracowanych rozwiązań programistycznych – tym bardziej skomplikowanych, im więcej kanałów sprzedaży do tej pory firma obsługiwała. Przy wyborze integracji trzeba więc zwrócić uwagę na możliwości programów – sprzedaż na eBay wymaga naprawdę sprawnego przekazywania informacji w organizacji.

Warto zapłacić za pewność

Teoretycznie eBay daje pewne narzędzia, które pozwalają zarządzać sprzedażą, ale one sprawdzają się głównie wtedy, kiedy platforma jest jedynym, a przynajmniej głównym kanałem dystrybucji. Jeśli jest inaczej, to firma musi polegać na własnym oprogramowaniu, do którego dane z eBay mogą być importowane automatycznie. Dopiero wtedy ma się absolutną pewność, że obsługa zamówień będzie maksymalnie płynna i bezproblemowa. Polegania na ręcznych funkcjach eksportu i importu szybko doprowadzi do zamieszania, nie wspominając o tym, że będzie wymagało mnóstwa czasu – ten będzie kosztował więcej, niż pakiet dobrych integracji dla eBay.