Integracje dla Shopify - Sellintegro.pl

Shopify

Aktywne filtry

Dlaczego warto zainwestować w integracje systemów w sklepie internetowym? 

Zintegrowanie systemu np. Insert GT ze sklepem internetowym pozwoli zautomatyzować częściowo proces realizacji zamówień dla klientów. Osoba odpowiedzialna za realizacje zamówień nie będzie musiała czekać na eksport danych z jednej aplikacji do drugiej a co za tym idzie szybciej wykona swoją pracę. Przy małej ilości zamówień takie rozwiązanie nie koniecznie wydaje się niezbędne jednak jeżeli firma szybko się rozwija to wdrożenie tego systemu dla zachowania płynności wysyłki zamówień może okazać się niezbędne. 

Integracje dla Shopify

Wdrożenie systemu Shopify, oraz jego integracja z systemem ERP może wpłynąć pozytywnie na sprzedaż jak i zadowolenie pracowników. Większa sprzedaż będzie się odbywała własnie dzięki zwiększeniu przepustowości poprzez ułatwienie procesu. Taki system jest konieczny jeżeli prowadzimy sprzedaż detaliczną a zamówienia wysyłane są w dużej ilości na często niewielkie kwoty. Taki model biznesowy aby funkcjonować będzie wymagał od przedsiębiorstwa dużej przepustowości w wysyłce towarów, szczególnie w momentach kiedy będą występowały duże wahania ilości zamówień.

Kiedy warto jest wdrożyć integracje systemów? 

Integrowanie systemów jest bardzo ważne od początku funkcjonowania danego biznesu ponieważ oswaja pracowników z systemem i pozwala im na sprawne działanie. Mimo że na początku działalności ilość zamówień nie musi być wielka więc dało by się obejść bez integracji jednak z czasem zacznie się to zmieniać a wdrażanie modyfikacji podczas zwiększonego popytu na towary nie będzie dobrym pomysłem. Najkorzystniejszą strategią działania jest więc zainwestowanie i wdrożenie pracowników nowe zintegrowane systemy zamówień już wcześniej dzięki czemu moment zwiększonej ilości sprzedaży nie wpłynie negatywnie na przepustowość kanału sprzedaży. 

Integracja systemów już istniejących w naszej firmie jest czymś co opłaca się prawie zawsze. Bardzo niska cena danego rozwiązania w ujęciu miesięcznym sprawia że nie zainwestowanie w dane rozwiązanie może wydawać się ignorowaniem problemów które bardzo szybko mogą nadejść. Koszty miesięczne integracji to zaledwie 50 zł w przypadku platformy Shopify i systemu Insert GT więc jest to jak najbardziej pożądane rozwiązanie w przypadku firm rozwijających się, które z roku na rok mogą odnotowywać coraz to większe dochody wynikające z ich działalności. Warto zauważyć jednak że braki związane z integracją systemów nie wyjdą na początku działalności to zrobią to z czasem podczas rozwoju.