Platforma SellIntegro 3.0 – jakie zmiany?

Platforma SellIntegro 3.0 – jakie zmiany?

1. Czym jest platforma SellIntegro?

Aby zrozumieć, czym jest SellIntegro w wersji 3.0, należy zrozumieć czym jest platforma SellIntegro, na poziomie koncepcji.

Cele platformy SellIntegro są proste:

 1. Umożliwienie uruchomienia zadań biznesowych (np. przesłanie zamówienia, wystawienie dokumentu), które wymagają jednocześnie szybkiej komunikacji z systemem lokalnym (np. Subiekt GT)  i systemami dostępnymi w internecie (np. Platformy eCommerce jak BaseLinker czy Shoplo)
 2. Przystępność systemu dla klienta końcowego (brak konieczności modernizacji sprzętu lub dostawiania kolejnych maszyn), czyli: a)

  mały rozmiar  b) brak konieczności instalacji zewnętrznych zależności c) optymalizacja uruchamianych zadań, w celu minimalizacji zużywanych zasobów
 3. Możliwość dostępu do systemu z poziomu przeglądarki
 4. Łatwa rozszerzalność systemu
 5. Szybka konfiguracja bez technicznej wiedzy, dzięki systemowi scenariuszy konfiguracyjnych
 6. Maksymalna bezobsługowość po konfiguracji, bez utraty kontroli nad działaniem systemu
 7. Skalowalność rozwiązania umożliwiająca obsługę klientów w sposób masowy

Jak łatwo zauważyć, spełnienie powyższych założeń sprawia, że SellIntegro jest rozwiązaniem zarówno dla małych i mikro firm (brak konieczności zwiększania infrastruktur, brak drogiego wdrożenia, lekkość rozwiązania), jak i średnich oraz dużych (wysoka wydajność, tworzenie rozszerzeń umożliwiające wymodelowanie wysoce spersonalizowanych procesów, skalowalność rozwiązania).

Naszym głównym celem, od strony rozwoju platformy SellIntegro, jest pełne zrealizowanie powyższych założeń. Platforma Sellintegro jest rozwiązaniem, które łączy bardzo różnorodne systemy, bazując na obecnej infrastrukturze sieciowej i obliczeniowej. Internet i zewnętrzne centra danych są elementami zmiennymi, wprowadzającymi element niepewności oraz ryzyka do działania internetowego biznesu. Z tego powodu rozwijamy naszą platformę, aby lepiej zaadresować specyfikę zewnętrznych systemów, od której my wszyscy jesteśmy zależni. Przechodzimy od jednej do kolejnej architektury systemu, aby klienci mogli doświadczyć szybszego i stabilniejszego działania, z pełną kontrola nad systemem, który stara się dopasować do ich potrzeb.

2. SellIntegro 3.0

Wersja 3.0 jest pierwszą wersją całej rodziny – serii 3.X, podczas której będziemy pracować nad kolejnymi elementami platformy. Wersja 3.0 jest jednak szczególnie istotna, bowiem wprowadza inicjalną zmianę architektury, na której to kolejne funkcje oznaczone wersjami 3.X będą bazować.

Cała rewolucja dzieje się wewnątrz samej platformy, jednak użytkownik końcowy może zauważyć kilka nowych elementów.

Jest to przede wszystkim nowa końcówka integracyjna (znana jako EndPoint lub Integrator). Nowy EndPoint umożliwia utrzymanie działania części usług SellIntegro blisko systemu ERP, dzięki czemu możemy szybciej reagować na żądanie przetworzenia lub zdarzenie na naszym lokalnym systemie ERP. Nowy EndPoint potrafi też pracować częściowo w modelu bezpołączeniowym, zatem chwilowe wysokie obciążenie naszych serwerów nie powoduje problemów z działaniem integracji. Jest to duża zmiana w stosunku do wersji 2.0, gdzie kumulacja procesów integracyjnych na naszych serwerach powodowała kolejkowanie kolejnych żądań, co skutkowało koniecznością oczekiwania (od kilku do kilkunastu minut) na przetworzenie żądania integracyjnego.

3. Co funkcjonalnie zmienia się na teraz?

Skrócony czas działania na SellIntegro 3.0 możliwe jest przesyłanie zamówienia na poziomie sekund, niezależnie od obciążenia naszej infrastruktury. Zachęcamy do zapoznania się z wpisem o prędkości działania synchronizacji zamówień i sprawdzić jak szybko działa nowa platforma.

Kolejnym widocznym elementem dla użytkowników jest nowy panel zdarzeń. Jeszcze nie wszystkie zadania biznesowe wykorzystują najnowsze funkcje jakie daje platforma, ale w przeciągu miesiąca zdecydowana większość integracji powinna pokazywać zdarzenia związanie z integracją jak Informacje o wygenerowanym dokumencie (w przypadku przesyłania zamówień) lub informacje o zmianie wysokości stanów magazynowych.

Widok panelu wtyczki Zamówień, BaseLinker->Optima:

Widok panelu wtyczki Stany Magazynowe, Optima->BaseLinker:

Kliknięcie w link "Cel" prowadzi wprost do filtracji produktów w BaseLinkerze:

Dodatkowo dla systemu BaseLinker zaimplementowaliśmy możliwość linkowania do konkretnych podstron, aby ułatwić naszym klientom poruszanie się między dwoma systemami. W niedalekiej przyszłości planujemy również uruchomienie wtyczek, które swoje działania oprą na reagowaniu na zdarzenia z ERP. Do panelu zdarzeń planujemy dodać możliwość podglądu dokumentów z ERP bezpośrednio w panelu BaseLinkera.

Notka o autorze:

Tomasz Mazur, CTO w sellintegro.pl/comAPI sp. z o .o., od ponad 10 lat pracujący przy rozwiązaniach integracyjnych i tworzeniu narzędzi, zarówno dla mikro przedsiębiorstw jak i międzynarodowych korporacji

Wszystkie komentarze

 1. Marcin

  Tylko komentarze poprawcie bo po dodaniu nie ma info i treść zostaje w formularzu, można by wam zrobić ddosa w ten sposób ;)

 2. Marcin

  Wow, fajnie się te zmiany zapowiadają. Jak Wam się to wszystko uda zrobić to wymieciecie wszystko inne z polskiego rynku e-commerce. Powodzenia! Czekam na real-time wystawiania paragonów i faktur.

 3. michal

  Dzien dobry. korzystam z wczesniejszej wersji optima - baselinker. chcialbym przeteostowac wersje 3.0. damy rade ?

Leave a Reply