Integracje z Allegro mogą przestać działać — czy korzystasz z integracji, pozwalającej bezpiecznie przetrwać burzę?

Integracje z Allegro mogą przestać działać — czy korzystasz z integracji, pozwalającej bezpiecznie przetrwać burzę?

2019.08.05 - data szczególnie ważna dla integracji eCommerce!

2019.08.05 - Dlaczego ta data jest taka ważna?

Spora cześć integracji z Allegro może przestać działać. Wyłączane są kolejne elementy funkcjonalności WebAPI zgodnie z harmonogramem jego wygaszania. Szczegóły znajdziesz na: https://developer.allegro.pl/schedule/ .Na harmonogramie jest kilka dat  czemu 2019.08.05 jest aż tak ważna?

Z WebAPI znikają wówczas funkcje, które odpowiadają zakładkom z “Moje Allegro”:

Większość integracji dedykowanych może korzystać z wymienionych funkcji, będących przydatnymi w implementacji przy tworzeniu rozwiązań integracyjnych, takich jak m. in. przesyłanie zamówień z Allegro. Niektóre rozwiązania “pudełkowe”, bez aktualizacji też mogą przestać działać.

Jaka jest alternatywa dla WebAPI?

Allegro udostępnia inny interfejs programistyczny — REST API. Niestety rozwiązań opartych na WebAPI nie można przepiąć na REST API prostym przełącznikiem — wymaga to prac programistycznych.

Czy problem może mnie nie dotyczyć?

Parasol ochronny dają firmy oferujące rozwiązania w chmurze integracji z Allegro (np. BaseLinker) lub hybrydowe (SellIntegro). Wszystkie wymagane zmiany zostały wdrożone przez wymienione platformy i nie wymagają dodatkowych, skomplikowanych rozwiązań.

Firmy świadczące rozwiązania dedykowane, często oferują poza wykonaniem samej integracji możliwość wykupienia ciągłego wsparcia programistycznego — wówczas to one zajmą się niezbędnymi zmianami. 

Użytkownicy rozwiązań instalowanych tradycyjnie będą musieli zrobić aktualizację oprogramowania. Jeżeli ktoś aktualizuje oprogramowanie dość często to możliwe, że już otrzymał aktualizację, która zawiera migracje na REST API - problem może wystąpić, jeżeli oprogramowanie integracyjne nie było aktualizowane miesiącami lub nawet latami. Aktualizacja może zawierać również inne zmiany, których kumulacja może niekorzystnie odbić się na stabilności integracji.

Czy SellIntegro jest w pełni gotowe?

Tak, wszystkie nasze rozwiązania są już od dłuższego czasu przygotowane na wyłączenie WebAPI i wykorzystują REST API. Nasze rozwiązania integracyjne z Allegro do szybkiego uruchamiania, są dostępne dla systemów Subiekt GT oraz Optima.  Integracje dla innych systemów (np. Navireo) są w trakcie wdrożenia. Jeśli wyrażasz zainteresowanie którymś z rozwiązań, zapraszamy do kontaktu na pomoc@sellintegro.com.

Wszystkie nasze integracje posiadają w pełni funkcjonalny, 30 dniowy okres próbny. Możesz sprawdzić ich działanie i mieć gotową alternatywę w przypadku wystąpienie niespodziewanych problemów.

Zespół SellIntegro.pl

Wszystkie komentarze

Leave a Reply