Zyskaj -20% na miesięczny Plan wsparcia lub -35% wybierając plan na rok!
Dostępny jest nowy sposób mapowania kontrahentów przy przesyłaniu zamówień z BaseLinker do Insert Subiekt GT.
W momencie synchronizacji będą porównywane wartości tych dwóch pól, które wskazaliśmy. Kontrahent zostanie powiązany w momencie, gdy te wartości pól będą identyczne.
Gdy system nie znajdzie kontrahenta możemy zadecydować, czy podczas synchronizacji powinien stworzyć się kontrahent stały, dodać kontrahent jednorazowy (będzie istniał tylko na zamówieniu), czy nie tworzyć się wcale, co wiąże się z tym, że zamówienie nie zostanie stworzone.
Następna opcja dotyczy aktualizacji danych kontrahenta (w momencie, gdy kontrahent zostanie powiązany). Mamy do wyboru 3 opcje:
1. Brak jakiejkolwiek aktualizacji danych – gdy znajdziemy kontrahenta po powyższym mapowaniu zostanie on dodany z takimi danymi, jakie są wprowadzone w Subiekcie.
2. Aktualizacja informacji o dostawie – tylko “dane do dostawy” zostaną nadpisane tymi danymi, jakie są na aktualnym zamówieniu.
3. Aktualizacja wszystkich danych – wszystkie informacje zostaną zmienione na dane z zamówienia.
Kolejna opcja dotyczy ustawienia wartości jaka ma znaleźć się w symbolu utworzonego kontrahenta.
W przypadku wyboru “Nazwa płatnika” pobierana będzie w pierwszej kolejności nazwa firmy z pola “Dane do faktury” na zamówieniu w BaseLinker. Jeśli nie będzie nazwy firmy wprowadzimy do symbolu imię i nazwisko płatnika.
UWAGA! W przypadku wyboru “Symbol z Subiekta (autonumeracja)” opcja autonumeracji kontrahentów musi być włączona w Subiekcie.
Nadawanie symboli musi być ustawione na “Automatyczne”.Ostatnią nową opcją jest określenie, co ma pojawić się w polu “symbol” w przypadku, gdy nie znajdziemy kontrahenta (w tym przypadku system chce stworzyć nowego), a dany symbol jest już używany przez istniejącego kontrahenta.
Mamy do dyspozycji autonumeracje (powyżej zaprezentowaliśmy, jak ją włączyć), możemy wygenerować losowy symbol lub dodać prefiks do symbolu, który już istnieje (zostanie dodana “ [1]” przy symbolu).Poniżej przedstawiamy przykładową konfigurację scenariusza:
1. W pierwszej kolejności chcemy, by klient był wyszukiwany po polach NIP.
2. Gdy program nie odnajdzie NIP’u zacznie szukać powiązania po polach “email”.
3. W trzeciej kolejności, gdy powyższe mapowania nie powiązały żadnego kontrahenta sprawdzimy pola z numerem telefonu.
4. Jeżeli kontrahent nie istnieje, chcemy by była stworzona nowa kartoteka.
5. Ustawiliśmy także opcję aktualizacji wszystkich danych. Za każdym razem, gdy kontrahent zostanie znaleziony dane z nowego zamówienia mają zostać wprowadzone w kartotekę. W symbolu ma pojawić się nazwa płatnika, czyli firma lub imię i nazwisko.